20-letni Kalle Rovanperä za volanom Toyote Yaris WRC je zmagovalec rallyja Estonija, sedme preizkušnje letošnje sezone. Z zaostankom ene minute je drugo mesto osvojil Irec Craig Breen, že petič letos pa je na tretjem mestu končal Thierry Neuville (oba Hyundai).
Kakšen vikend za mladega Finca! Na estonskem rallyu je spisal zgodovino, saj je z dvajsetimi leti postal najmlajši zmagovalec rallyja za svetovno prvenstvo. Do tega trenutka je bil ta dosežek v rokah njegovega šefa pri Toyoti, Jari-Mattija Latvale, ki je leta 2008 zmagal pri 22. letih.

Rovanperä je pot do zmage tlakoval že na samem začetku rallyja. Že prvi dan je dobil sedem od devetih hitrostnih preizkušenj, na roko pa mu je šel tudi odstop domačega junaka, Otta Tänaka, lanskega zmagovalca rallyja. Ostali dirkači tokrat Rovanperi niso bili konkurenčni, precej sta skozi celoten rally zaostajala tudi sedemkratni svetovni prvak Sebastien Ogier in lanski podprvak Elfyn Evans. Še najbolj blizu mlademu Fincu je bil Craig Breen, ki je branil drugo mesto iz lanskega leta, a resne grožnje ni predstavljal. Rovanperä je bil enostavno prehiter in konstanten skozi celoten vikend. Svojo prvo zmago v elitnem razredu rallyja je dosegel zelo prepričljivo, in to dvajset let po edini zmagi v WRC-ju svojega očeta, Harryja Rovanpere, ki je bil leta 2001 najhitrejši na rallyju po Švedski.
Prav zanimivo, da za zmago spet ni bil dovolj hiter Thierry Neuville, ki je dejal, da je iz te dirke izvlekel največ, kar se je dalo. Še eno tretje mesto več je zagotovo novo razočaranje za Belgijca, ki bo novo priložnost iskal že čez mesec dni, ko se bo svetovno prvenstvo nadaljevalo v njegovi domovini, Belgiji. Rally Ipres bo prvič štel za WRC, Neuville pa bo vsekakor prvi favorit za zmago na zahtevni asfaltni preizkušnji.
Kljub temu da tokrat Sebastien Ogier ni bil v igri za zmago, osvojil je četrto mesto, je vseeno povečal prednost v skupnem seštevku. Pred Evansom ima tako že 37 točk prednosti, tretji Neuville pa zaostaja ogromnih 52 točk. Do konca sezone je po koledarju še pet rallyjev, a je že Tänak v izjavi po rallyju povedal, da bodo le še štirje rallyji. To daje slutiti, da bo žal spet prišlo do odpovedi.







