S tem ko se Rolls-Royce podaja v novo električno dobo, je prižgal rdečo luč proizvodnji enega najbolj prepoznavnih modelov v svoji zgodovini. Še preden pa se legendarni Wraith dokončno poslovi, so v Goodwoodu kreirali poslednjih dvanajst primerkov dvanajstvaljnega kupeja, ki so podrejeni idejni ekspresiji ekstravagance.
Kljub temu da je imel življenjsko dobo le desetih let, je Wraith nedvomno eden najvplivnejših avtomobilov, kar so jih kdaj koli naredili v Goodwoodu. Njegova izredna zmogljivost in dramatična podoba sta spremenila percepcijo o blagovni znamki Rolls-Royce in jo odprla povsem novi skupini strank, ki so bile navdušene predvsem nad njegovim temačnim alter egom v preobleki Black Badge. Medtem ko se finalni primerki tega veličastnega avtomobila pripravljajo zapustiti tovarno na poti k svojim premožnim lastnikom, se Britanci poklanjajo Wraithu kot svojemu zadnjemu kupeju z mogočnim motorjem V12. Slovesna kolekcija kupejev predstavlja vrhunec mnogih dosežkov, kajti s pomočjo personalizacijskega oddelka Bespoke je odlično ujela pomen in duh avtomobila, ki si ime »prikazen« deli z Rolls-Roycevo klasiko iz leta 1938.
Ekskluzivno izvedenko Black Badge Wraith Black Arrow je navdihnila 7-tonska in 9-metrska puščica Thunderbolt, ki je v tridesetih letih pisala zgodovino s kar tremi svetovnimi hitrostnimi rekordi na kopnem. Britanski inženir, inovator in dirkač George Eyston, jo je leta 1939 na solinah Bonneville Salt Flats, v zvezni državi Utah, pognal vse do hitrosti 575 km/h in tako postal najhitrejši človek na planetu. Ker se je pri svojih podvigih s »strelo« zanašal na zmogljivost dueta Rolls-Roycevih dvanajstvaljnih letalskih motorjev s pošastnimi 4.700 KM, se mu sedaj v britanski manufakturi poklanjajo z zbirko unikatnih Wraithov, ki po več kot osmih desetletjih obujajo spomin na njegove pustolovščine z edinstvenimi detajli.
V Goodwoodu so delo pričeli z resnično posebno barvo karoserije, ki se na račun kompleksnega 18-mesečnega testiranja in razvoja perfektno preliva iz srebrne v črno. V poklon rekordnem Thunderboltu so dodali rumene detajle – historična pogruntavščina s poliranim telesom iz aluminija je namreč za večji kontrast z briljantno belo površino solin Bonneville Salt Flats morala nositi črne puščice in rumene motive, da so tudi pri visoki hitrosti lahko natančno ugotovili, kdaj je prečkala merilno napravo.
Uporaba vpadljive rumene je še bolj očitna v kabini vozila, kjer lepotiči sedeže, volan in armaturno ploščo, ter tako razblinja prevladujoče črne elemente. Totalno dovršen ambient zaključuje natančna ilustracija zvezdnega neba z dne 16. septembra 1938, ko je talentirani Anglež postavil svoj finalni rekord s hitrostjo 357,497 milj na uro, ki je vgravirana v eleganten časomer na armaturi. Vratne panele medtem dekorira les z unikatnim vzorcem, ki imitira razpokano površino tal v pokrajini Bonneville Salt Flats. Podrobnosti, ki častijo uspehe Eytona, se zaključijo na medsedežni konzoli, kjer pod varstvom stekla živi iluminirana replika Thunderbolta iz poliranega aluminija. In s tem je uživaški Wraith, ki je za mnoge stal kot sinonim za emocije in hitrost, doživel primeren zaključek svoje zgodbe.