Pisalo se je leto 1937, ko je Bugatti z dirkalnikom Type 57G Tank prvikrat slavil na legendarni preizkušnji 24 ur Le Mansa. Toda le redki vedo, da sta že šest let prej Ettore in Jean Bugatti okusila vznemirjenje dirkališča Circuit de la Sarthe s pionirsko inovacijo Type 50S, ki je ravnokar inspirirala novo kreacijo Bugattijeve divizije Sur Mesure.
Med obiskom doma znamke v Molsheimu in po pogovoru z Jascho Straubom, glavnim oblikovalcem oddelka za naročila po meri Sur Mesure, je neimenovana stranka s težko mošnjo pojasnila, da je željna Chirona Super Sport, ki bi na edinstven način slavil dirkaški pedigre Bugattija. Takrat ga je očarala legenda o historičnem modelu Type 50S. Ta je v 30. letih predstavljal vrhunec Bugattijeve linije motorjev z veliko prostornino. V želji okušanja zmage na svetovnih tekmovanjih, so Francozi inovirali z uvedbo petlitrskega osemvaljnega motorja z močjo okoli 250 KM. Z vgradnjo v Type 50S je nastal ultimativni cestni avtomobil – udoben in razkošen, vendar z zmogljivostjo, ki se pričakuje od dirkalnih avtomobilov. Potencial Typa 50S je bil tolikšen, da je Jean Bugatti verjel, da se lahko spoprime z najbolj naporno avtomobilsko dirko na svetu in zmaga. Leta 1931 je na 24 ur Le Mansa prijavil tri šasije, v celoti odete v črnino, kar je predstavljalo odmik od tradicionalne francoske dirkaške modre. Zmaga je bila na vidiku, ko pa je enemu od avtomobilov pri visoki hitrosti odpovedala guma in je tragično zletel s steze. Preostala dva tekmovalca je Jean umaknil iz dirke, da bi se izognil nadaljnjim nesrečam. Zgodba o dirkalniku s šasijo številke 50177, ki je bil okrašen s številko 5, je bila katalizator, ki je sprožil ustvarjalno potovanje za kupca in Jascho, ko se je v njunih mislih začela oblikovati vizija za sodoben poklon v obliki Chirona Super Sport.
Tako kot izvirnik je tudi stvaritev oddelka Sur Mesure zaključena v bleščeči črni barvi s kontrastnim znakom »5«, ki lepotiči stransko linijo v spremljavi napisa »Le Mans 1931«. Na spodnji strani krila se skriva še ena posebnost – skica dirkališča Circuit de la Sarthe, pri čemer sta vsak ovinek in ravnina natančno takšna kot v 1931. Osrednja točka dela strokovnjakov Bugattija je bila tudi pokončna maska s kvadratnim vzorcem in z naslikano številko »5«, ki je neusmiljeno zasnovana za aerodinamične in hladilne zahteve avtomobila, ki lahko kaže svojo premoč tudi pri astronomski hitrosti 440 km/h.