Najmanj promovirano delo Nikole Tesla je njegov avtomobil.
Tesla se ni ukvarjal z izmenično elektriko, generatorji itd., ampak so njegovo največje delo njegova odkritja iz Colorado Springsa in posledično izgradnja njegovega stolpa za prenos energij na Long Islandu. Gre za energijo iz luminoznega etra, ki so ga drugi učenjaki zavrgli. Iz etra je z lahkoto črpati ogromno motorno silo, kakor je Tesla imenoval električni potencial.
Tesla je leta 1931 naredil tudi poizkus električnega avtomobila. Naročil je,da so mehaniki v mestu Buffalo iz limuzine Pierce-Arrow odmontirali bencinski motor in tja vgradili AC elektro motor z 80 KM, brez kakršnih koli konvencionalno znanih zunanjih napajalnikov ali baterij. V lokalni radijski trgovini je kupil 12 vakuumskih elektronik, nekaj žic, nekaj različnih uporov in vse skupaj dal v 60 cm dolgo, 30 cm široko in 15 cm visoko škatlo, v kateri je štrlel par palic, dolgih 7,5 cm. To škatlo je povezal s kablom za anteno, dolžine 1,8 metra, in s kablom, ki se je vlekel po cesti za ozemljitev, ter sporočil sovoznikom: “Zdaj imamo moč.” Priči tega dogodka sta bili njegov sorodnik Petar Savo, ki je bil v New Yorku srbski diplomat, in nemški znanstvenik Derek Ahers. Po tem so avto testirali teden dni in ga vozil s hitrostjo do 150 km/h. Energija, ki je poganjala avtomobil, je bila iz okolja. Baza tega sistema je poznan Teslin patent za uporabo radiantne energije št. 685857. Patent je enostaven, rabimo anteno, ozemljitev in nekaj navitja in uporov. Na žalost patent leži zaprašen v Teslinem muzeju v Beogradu. Tesla je nato odstranil skrivnostno škatlo iz avtomobila in se vrnil v svoj laboratorij v New Yorku, skrivnost njegovega elektro avtomobila pa je umrla z njim.
Pa ni bil Tesla edini, ki je naredil tak aparat, ki je črpal energijo iz okolice. Kot smo že poročali na našem portalu, sta tak poskus naredila tudi brata Amman leta 1921, za novinarje v Denverju, ko sta iz električnega vozila odstranila baterije in na mesto baterij dala škatlo z upori. Črpala sta energijo iz okolja in novinarji so resničnost potrdili z odmevnim člankom, ki odmeva še danes, po 100 letih. Podobno je tudi z Ammanovim izumom.