Dr. Rok Vihar, direktor LPP, je predstavil največjo investicijo v Ljubljani v zeleni prehod. Ljubljanski potniški promet v svoj vozni park vključuje 25 novih zgibnih električnih avtobusov Mercedes-Benz eCitaro. Investicija je vredna skoraj 24 milijonov evrov.
Vihar je poudaril: »Prepričan sem, da bomo s takšnimi projekti še dodatno spodbudili uporabo javnega potniškega prometa in uspešno sledili cilju, da do leta 2030 v ljubljanskem mestnem prometu ne bo več avtobusov na dizelski pogon. Ob tej priložnosti se zahvaljujem Mestni občini Ljubljana, Ministrstvu za okolje, podnebje in energijo ter vsem sodelavkam in sodelavcem, ki so s svojim znanjem in predanostjo omogočili izvedbo tega pomembnega projekta.«
Dr. Vihar, ki je pred kratkim prevzel vajeti v LPP, uspešno nadaljuje delo dolgoletnega direktorja Petra Horvata, ki se je upokojil, a še vedno aktivno pomaga v podjetju. Nova vozila predstavljajo pomemben prispevek k zmanjševanju škodljivih onesnažil, izboljšanju kakovosti zraka in zmanjšanju hrupa v urbanem okolju. Hkrati bodo potnikom omogočala še udobnejšo, varnejšo in sodobnejšo uporabniško izkušnjo. Naložba sledi dolgoročni strategiji razvoja javnega potniškega prometa v Ljubljani, ki temelji na postopnem prehodu na okolju prijaznejše pogonske tehnologije. Mestna občina Ljubljana je vključena v evropsko pobudo Misija 100 podnebno nevtralnih in pametnih mest, v okviru katere si je zastavila cilj doseči podnebno nevtralnost do leta 2030. Pri uresničevanju tega cilja ima javni potniški promet eno ključnih vlog.







