Že ptički čivkajo, da rasti segmenta športnih terencev ni videti konca, zato je Polestar postavil še eno železo v ogenj z lansiranjem novega visokosedečega električnega modela, ki pa v nasprotju z obstoječim Polestarjem 3, briše linije med kupejem in SUV-jem, hkrati pa navdušuje kot najhitrejši član družine.
Elektrifikacija se po avtomobilski industriji širi kot ogenj, zaradi česar so se nekateri proizvajalci celo odločili, da bodo pomahali v slovo tradicionalnim pogonom in se repozicionirali kot električni igralci. Eden takšnih, ki so na glavo postavili svojo delovanje, je Polestar, nekdanji zmogljivostni priključek Volva, ki se je leta 2017, v želji osamosvojitve, odselil od staršev. Od takrat vestno sledi filozofiji trajnostno naravnane športnosti, ki se je sprva manifestirala v obliki kupejevskega hibrida Polestar 1, ki sicer ni revolucionariziral industrije, a je dokazal, da je treba Švede jemati resno. Prvorojencu je sledila luksuzna kompaktna limuzina Polestar 2, glavna tekmica Teslinemu Model 3, ki je z dostopno začetno ceno 40 tisoč evrov želela električno mobilnost približati množicam. A glede na trenutne trende bo to verjetno bolje uspelo lansko jesen razkritemu športnemu terencu Polestar 3, katerega mantra je združitev elektrifikacije z vrhunsko zmogljivostjo.
In sedaj je napočil čas za številko 4 – za produkt, ki združuje vse prednosti dosedanjih Polestarjev. Morda je sledeče brez glave in repa, toda novinca so kljub imenu, v smislu velikosti in cene, pozicionirali med modela Polestar 2 in Polestar 3. Kravatarji so se odločili, da bo prodajno paleto najbolje zaokrožil prestižen SUV s kupejevsko silhueto, zato so oblikovalcem dali nalogo kreacije vozila, ki pa ne bi bil zgolj modifikacija obstoječega modela (kot to delajo praktično vsi konkurenti), saj bi s tem delali kompromise glede prostora in udobja potnikov na zadnjih sedežih. In tako je nastal čisto samosvoj avtomobil, ki predstavlja novo vrsto kupejevskih SUV-jev.
Vodilo je ostalo skandinavski minimalizem, ki pa je bil podrejen aerodinamičnim ciljem, da so lahko realizirali namero stvaritve najhitrejšega serijskega Polestarja doslej. To je botrovalo vpeljavi nizkega nosa, oken brez okvirja, elementov za usmerjanje zraka in ročajev vrat, ki se samodejno pospravijo v karoserijo. Štirica je hkrati zaslužna za oživitev nekaterih oblikovnih rešitev, ki smo jih doslej opazovali le pri znamkinih konceptnih vozilih. V stilu študije Precept so Švedi denimo eliminirali zadnje steklo, s čimer naj bi omogočili poglobljeno izkušnjo potnikov, in ločili prepoznavne prednje luči v obliki črke L ter tako ustvarili unikaten svetlobni podpis.
Dolga medosna razdalja utira pot velikodušni meri prostora v interierju, kar je še najbolj opazno zadaj, kjer si bodo potniki po želji lahko prilagajali naklon sedežev. Prijetno izkušnjo v vozilu dopolnjujeta prav tako prilagodljiva ambientalna osvetlitev in steklena streha, ki prostoru podata dodatno dimenzijo. Da resnično ne bi zapostavljali zadnjih potnikov, so tam namestili sekundarni zaslon za upravljanje z informacijsko-razvedrilnim sistemom in s klimatsko napravo.
Polestar 4 je zvest znamkini zavezanosti brezogljični prihodnosti, a to ne pomeni, da ne more biti še kako uživaški. Kot rečeno, gre za najbolj brzinski avtomobil iz kolekcije, ki do stotice poskoči v 3,8 sekunde, pri čemer vozniku riše nasmeh na obraz z odzivno vodljivostjo. 544 konjičev je rezultat optimalne konfiguracije z duetom motorjev in večjo baterijo, ki obljublja doseg do 560 kilometrov.