Kia z drugo generacijo Nira utrjuje svoj položaj na trgu elektrificiranih modelov, na voljo bo namreč kot klasični oziroma priključni hibrid, ali kot popolnoma električno vozilo. Niro je tretji najbolje prodajani Kiin model na evropskem trgu.
Niro se v drugi generaciji ponaša s popolnoma prenovljeno zunanjo podobo, na novo so zasnovali prednji del z visoko postavljeno ozko masko, z novimi lučmi in bolj poudarjenim spodnjim odbijačem z veliko okrasno zračno režo. Povsem predrugačen in prečiščen je tudi zadek vozila. Po novem so luči postavljene na bok vertikalno, registrska tablica pa se je iz spodnjega odbijača preselila na prtljažna vrata. Novost je tudi serijski C-stebriček v kontrastni barvi.
Tudi notranjost je dobila nov dizajn, ki smo ga že spoznali pri električnem modelu EV6 in bo v prihodnosti osnova za vse prihajajoče modele. V ospredju sta dva 10,25-palčna ekrana, združena pod enim okvirjem, pod njima pa se nahajajo navidezne tipke za upravljanje klimatske naprave. Nekaj fizičnih stikal za upravljanje osrednjih funkcij so ohranili na medsedežni konzoli, kjer se nahaja še vrtljivo stikalo za upravljanje 6-stopenjskega samodejnega menjalnika oziroma enostopenjskega pri različici EV. V kabini je velik poudarek dan na izbiro trajnostnih materialov. Glede na pogon se razlikuje tudi prostornina prtljažnika. Presenetljivo ima največjo ravno električna različica, zadaj je na voljo 475 litrov prostornine in še dodatnih 20 litrov za shranjevanje kablovja spredaj, skupaj torej 495 litrov. Hibridna različica razpolaga s 451 litri prtljažne prostornine, najmanj prostora v prtljažniku pa nudi priključno-hibridna različica s 348 litri.
Na voljo so tri različne možnosti pogona. Hibrid in priključni hibrid uporabljata 1,6-litrski štirivaljni motor GDI, ki v hibridni različici razvija 104 kW (141 KM), v priključno-hibridni izvedenki pa ob pomoči 62 kW elektromotorja razvije 135 kW oziroma 183 KM sistemske moči. Slednji zmore zgolj na elektriko po standardih WLPT prevoziti do 65 kilometrov, v realnosti pa bo verjetno ta doseg nekoliko manjši. Popolnoma električna različica EV uporablja 64,8 kWh litij-ionsko baterijo, ki naj bi zadostovala za 460 kilometrov električnega dosega, elektromotor pa razvija 150 kW (204 KM) in razpolaga z 255 Nm takojšnjega navora. Baterija se na hitrih polnilnicah lahko polni z močjo 72 kW, pri čemer bo napolnjena v slabi uri, na klasični domači vtičnici pa bo polnjenje trajalo približno šest ur.
Novi Niro je za dodatno udobje in varnost kakopak opremljen s Kiinimi že poznanimi varnostno-asistenčnimi sistemi, med katerimi je vredno izpostaviti sistem pametnega zaznavanja hitrosti, ki samodejno spremeni oziroma prilagodi hitrost glede na cestne omejitve s pomočjo sprednje kamere. Novost je tudi sistem za preprečitev trka z nasproti vozečim vozilom ali z drugimi udeleženci v prometu, denimo s pešci.
Cene se začnejo pri 30.199 evrih za hibridni model, vsaj 43.999 evrov bo treba odšteti za priključni hibrid, medtem ko bo električni Niro na voljo od 42.199 evrov. Pri zastopniku računajo, da bo največ povpraševanja po popolnoma električni različici EV.